FANDOM


Diyecek çok fazla söz yok. Bir gece, ve neredeyse ölüyordum. Hem de birden çok defa neredeyse ölüyordum.

Dışarısı, sanki reaktöre sarılmışsınız gibi sıcak. Hayatım boyunca su çıkacağını tahmin etmediğim yerlerimden bile terledim. Yetmezmiş gibi, ortalık tam bir çöl. Yani su yok. Ah şu salak kafam, DiMaggio "Su alın" dediği zaman onu dinlemeliydim. Bir haftada içeceğim suyu yanına alması boşuna değilmiş adamın dışarı giderken. Gerçi, o su benim de işime yaradı ama dersimi aldım. Bulduğumuz el arabasının içini kesinlikle suyla doldurtacağım. Böylelikle çantama attığım mataraların yerine bir şişe viski daha koyabilirim. Hem bu sefer, su derdimiz de olmadığı için gönül rahatlığı ile içebilirim. Gerçi niyeyse takımdakiler bu huyumdan hoşlanmadılar. Neyse, çaktırmadan içerim ben de.

Bir kayalık bulduk, sanıyorum ben 2. kere bayıldıktan sonraydı. İçerisi Radscorpion kaynayan mağaraların olduğu devasa bir kayalık. Her ne kadar tehlikeli gözükse de orası adeta mutluluk abidesiydi. Kocaman bir gölgelik. Biraz kestirdik bile. Üstelik, panzehir üretmek için ihtiyacım olan dokuları da alma fırsatım oldu. Gerçi biraz kavga etmemiz gerekti bunun için. Ve belki ben bile zehrin tadına bakmış olabilirim. Panzehir önemli, kimse bu zehirden kurtulamaz aksi halde. Buna inanmazdım pek ama yaşayınca öğrendim. 

Bazıları, evet bu lanet yerde gerçekten yaşayabilen topluluklar var, garip şekiller yapmışlar. Arabaları kesip, üstüste koyarak ve kapılarını açarak "t" harfi gibi semboller yapmışlar. Şimdiye kadar iki tane gördük ama ne anlama geldikleri hakkında hiçbir fikrim yok.

Ve belki inanılmaz ama, bu sıcağın üstüne hava karardıktan sonra aynı derecede soğuk yaşadık. Sağlıksız görüntüm, gerçekten doğruları gösteriyormuş. Sabah uyandığımda perişan bir haldeydim. Ağır bir hastalık geçiriyorum ve hala tam olarak düzelebilmiş değilim. Sanki birileri ciğerlerimin içerisine su doldurmuş gibi. Ama iyileşeceğimi söylediler.

Ve en önemlisini sona sakladım. Sanırım çarkçıların neyle ilgilendiklerini öğrendim. Overseer'ın amacı, Vault'u eski günlerine döndürmek. Bir radyo vericisi bu konuda ne kadar önemli, özellikle şu anki dünyada, bilmiyorum. Ama bunun şöyle bir anlamı var, dışarıya gitmeye devam edeceğiz.

Garip bir şekilde bunu tekrar yapmak istiyorum. Evet, dışarısı iğrenç. Ama yinede, ne olursa olsun oraya aitmişim gibi bir his var içimde. Üstelik dediğim gibi, dersimi de aldım. Daha fazla su ve bu sefer o viskiyi içeceğim! 

Hem alkolün mikropları öldürdüğünü öğretmemişler miydi bize? Faydalı bir şey demek ki.